BİZ KİMİZ ?

Gezentiler Doğa Sporları Organizasyon Grubumuz (Gezentiler D.S.O) 2008 yılında, tümüyle gönüllü çalışanların emeğiyle kurulmuştur. Gezentiler; ekonomik kaygılar olmaksızın, günübirlik yada uzun süreli her türlü doğa sporları organizasyonunu "TURSAB" üyesi firmaların aktivitelerini sayfalarında kar amacı gütmeksizin paylaşarak ve her geçen gün üye sayısı sürekli arttırarak hızla büyüyen bir topluluktur. Ağırlıklı olarak günübirlik doğa yürüyüşleri paylaşan grubumuz; Kampçılık, doğa temalı kültür turları, fotoğrafçılık, kano ve benzeri faaliyetleri de paylaşmaktadır.


Gezentiler Doğa Sporları Organizasyon Gurubu ticari bir kuruluş değildir. Etkinliklerini tamamen amatör bir ruh ile paylaşan bir gönüllülük organizasyonudur. Doğa ve kültür etkinlikleri düzenleyen gruplar içerisinde kısa zamanda isminden söz ettiren grubumuz, farklı organizasyonlara da davet edilmiş ve edilmektedir. Land Rover Adventure Türkiye Ekinlikleri, Çorum Valiliği, Rize Valiliği, Kayseri Valiliği ve birçok yerel yönetimin davetlisi olarak parkur tanıtım seremonileri bunlardan bazılarıdır.


Gurubumuzun en önemli özelliklerinden biri, gezilerinde kullandığı doğa parkurlarını kendi uzman ekibi tarafından hazırlaması ve bunu diğer guruplar ile paylaşıyor olmasıdır. Katılımcı üye paylaşımları ile önceliğimiz, gerçekleştirdiğimiz aktivitelere pek çok insanın katılımını sağlayarak, katılımcıların doğayı sevmeleri, yaşadığımız coğrafyanın tarih ve kültürünü tanımaları, bunları yaparken de keyifli zamanlar geçirmeleri için katkıda bulunmaktır.


"Eğer motorlu bir araçla geziyorsanız, büyük olasılıkla sadece etrafınızı ve karşınıza çıkanları görürsünüz, bisikletle yol alıyorsanız, geçtiğiniz bölgelerdeki yaşamı ve kültürü hissetmek için çok daha fazla olanağınız olur ama eğer bir yerlerde yürüyorsanız, ancak o zaman bulunduğunuz coğrafyayı anlamak, tanımak ve eşsiz deneyimler yaşamak için bol bol fırsatınız olur."