ETKİNLİKLER / 11 km Kolay Parkur İle Karsak Köyü - Gölyaka Köyü Doğa Yürüyüşü

Kayıt FormuYasal Bilgi: Bu formda talep edilen bilgiler; TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası bilgileri olup, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU şartlarına bağlı kalınarak kullanıma sunulmuştur.


Etkinlik Hakkında

11 km Kolay Parkur İle Karsak Köyü - Gölyaka Köyü Doğa Yürüyüşü 

Tam da tüm meyvelerin ağaçlarında coştuğu bir zamanda dalından bolca meyve yiyerek yürüyeceğimiz , İznik’e bağlı 5 ayrı köyden geçerek İznik gölüne ulaşacağımız geneli hafif inişlerle olacak parkurumuzda keyifle yürüyeceğiz.

PARKUR BİLGİSİ :

Aslında bu parkuru biraz farklı yürürdük eskiden . Fevziye Köyünden 520 mt irtifadan 6 km mesafede 1050 mt lere yükselir ( ki biz bu yokuşa eşşek pırtt latan yokuşu derdik ) , 4 km hafif iniş çıkışlarla devam eder , sonrasında 5 km hep iniş yapar 115 mt irtifada Gölyaka Köyünde son bulurdu parkur.

Bu yeni parkurda ise , Karsak köyünden başlayarak ( Rakım 205 mt ) , 2,5 km sonra Gemiç köyüne ulaşacağız.( Rakım 212 mt ) Gemiç köyü sokaklarından geçerek bu seferki ilk ulaşacağımız köy ise Gürle köyü olacak. Gemiç – Gürle arası sağ kısımdaki patikalara dalarak 212 mt rakımdan 400 mt rakıma çıkacak 2,5 km sonra Gürle köyüne ulaşacağız. Gürleye çok yakın olan Yeni Gürle ile mesafemiz ise 1 km kadar ve irtifa gittikçe düşmekte . Yeni Gürle’de rakım 180 mt. Yeni Gürle köyünden gene sağa kıvrılarak sağımızda bulunan tepenin yamaçlarında yükselecerek bir müddet sonra Akharem Köyüne inişe geçeceğiz. Bu iki köy arası 3 km ve 180mt lerden 350 mt lere yükselerek 126 mt de köyde olacağız.Burada da biraz soluklandıktan sonra parkur sonu olan Gölyaka Köyüne göl kenarından 2 km yürüyerek ulaşacağız.Son düzlük deniz seviyesinden 85 mt lerde ve iniş çıkış olmayacak , muhteşem göl manzarası eşliğinde yürünecek enfes bir parkur olacak…

Yazdığımız gibi bu parkur gayet kolay düz ve inişi bol olan bir yürüyüş olacak. Arada sağımızda kalan yamaca tırmandığımız da olacak ama kesinlikle yorucu ve eziyet verici olmayacak

Bu arada her köy giriş ve çıkışında kısa molalar verilecektir. Açık kahve bulursak çok oyalanmadan çay molası dahi verebiliriz…

GENEL BİLGİLER :

Araç hareket saatleri ve güzergah;

06:30 da İncirli Alfemo önün
06:40 te Mecidiyeköy Simit Sarayı önü,
06:50 de Beşiktaş Sait Çiftçi durağı,
07:00 da Kadıköy Evlendirme Dairesi,
07:10 te Göztepe E5 durağı,
07:20 da Kozyatağı Carrefour karşısı,
07:25 te Bostancı E5 Durağı,
07:35 te Maltepe E5 Durağı,
07:45 da Kartal E5 durağı,
08:00 ta Pendik E5 durağı ndan katılımcılarımızı alarak E5 üzerinden Eskihisar feribot iskelesine ulaşacağız. Pendik sonrası E5 üzerinden binecek arkadaşlarımız olursa nereden bineceklerini bize iletirlerse yol üzerinden onları almamız mümkün tabiki…

Kahvaltı ,dönüş yemeği ve molalar;

Kahvaltımızı herkes yanında getireceği nevaleler ile yada feribottan alacakları simit , tost gibi atıştırmalıklar ile Eskihisar – Topçular geçişinde feribotta yapılacaktır.

Feribot ile Topçulara geçtiğimizde Yalova’da Özdilek te molamızı vererek yürüyüş esnasında ihtiyacımız olan su ve atıştırmalıklarımızı buradan temin edecek , lavabo ihtiyaçlarımızı gidereceğiz.

Akşam dönüşte ise İznik gölü kıyısında İznik gölünün meşhur bıyıklı balığı yayın şiş yemek için mola vererek akşam yemeğimizi çınar restoranda alacağız.

Katılımcı sayısı ve katılım araçları;

Bu etkinlik için katılımcı sınırı yoktur.

Fiyatlandırma ;

Tursab’a bağlı KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) ın etkinliği olan bu turun fiyatı 210 TL olup , fiyata dahil olanlar ;

 

Şehirlerarası  ulaşım ,

Feribot geçişleri ,

Seyahat sigortası ,

Rehberlik hizmeti ,

Tursab A sınıfı belgeli firma ödemesi …

 

ÖNEMLİ NOT :

 

·         Rezervasyon ve bilgilendirme için 0532 277 99 29 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

·         Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 14 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir.

·         Turumuzda Koltuk Talep Eden Herkes Tam Ücret Ödemesi Gerekmektedir.

·         Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.

·         Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.

·         Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.

·         Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır.

·         Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

·         Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

·         Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Karrozzeria Turizm sorumlu tutulamaz.

 

 

 

GEZENTİLER D.S.O DAN KATILIMCILARIMIZA BİLGİLENDİRME ;


2008 YILINDAN BU YANA BU GURUP SEVGİ , SAMİMİYET , DOSTLUK VE ARKADAŞLIKLAR İLE YOL ALAN DİL , DİN , IRK , SINIF VE POLİTİK AYRICALIK GÖZETMEKSİZİN KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGIYLA BAĞLI ÖZEL İNSANLARIN BİR ARAYA GELMESİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BİR TOPLULUKTUR.

 

HER FERT KENDİNDEN SORUMLU OLDUĞU GİBİ GURUP İÇİNDEKİ HİYERARŞİYE DE AYAK UYDURMAKLA , REHBER VE SORUMLULUK ÜSTLENMİŞ ORGANİZATÖRLERE MANTIK DAHİLİNDE UYUM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

 

BİR FİKİR SÖYLEDİĞİNDE DİNLENECEĞİNİ BİLDİĞİ GİBİ , BAŞKA BİR ÜYENİN FİKİRİNİ SUNDUĞUNDA DA DİNLEMEYİ BİLEN , FİKİRLERE , YENİLİKLERE AÇIK VE HEP KENDİNİ YENİLEYEN , HER ZAMAN İLKLERE İMZA ATAN BİR YÜZE SAHİPTİR GEZENTİLER D.S.O.

DOĞANIN ASIL SAHİPLERİ OLAN YABAN YAŞAMA MİSAFİR OLMA RUHU İLE TOPRAĞA BASAN , DOĞANIN KANUN VE KURALLARINA RİAYET EDEN , KORUYUP KOLLARKEN TÜM NİMETLERİNDEN ZARAR VERMEKSİZİN FAYDALANMAYI BİLEN ÜYELERİMİZLE ÇIKARIZ HER ETKİNLİKTE KIRSALA.

BU BİLİNCİ SIRTÇANTALARIMIZDA TAŞIRKEN GELECEK NESİLLERE DE BİRŞEYLER BIRAKMAK PEŞİNDEDİR GURUBUMUZ.

 

BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 2013 YILINDAKİ KARTEPE ORMAN ŞEFLİĞİNİN BİZE VERDİĞİ YER VE FİDANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ “ GEZENTİLER D.S.O HATIRA ORMANIMIZDIR” .

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ,1618 nolu YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN FAALİYETLERİ OLUP , GEZENTİLER DOĞA SPORLARI ORGANİZASYONU KAR AMACI GÜTMEKSİZİN PAYLAŞIM ESASLI OLARAK ETKİNLİĞİ SOSYAL MEDYA YOLU İLE GURUP ÜYELERİNE YAYMAKTADIR.

 

BUNA GÖRE;ETKİNLİK VE DUYURULAR KAR AMACI GÜTMEYEREK , TİCARİ AMAÇLI OLMAYIP , MASRAF PAYLAŞIMI VE GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE YAPILMAKTADIR.

 

TÜM PAYLAŞTIĞIMIZ ETKİNLİKLER BİREYSEL FAALİYETLER OLUP , KİŞİLERİN KENDİ SORUMLULUĞU DAHİLİNDEDİR.


SAĞLIK SORUNU YAŞAMAYAN HERKESİN DOĞA İLE İÇ İÇE OLMASINA VESİLE OLDUĞUMUZ BU AKTİVİTELERE ZORLUK DERECESİNE GÖRE ÜYELERİMİZDEN HER İSTEYEN KATILABİLİR. DEĞİŞEN SAĞLIK DURUMUNUZU MUTLAKA KOORDİNATÖRÜNÜZE ÖNCEDEN BİLDİRMENİZ MENFAATİNİZEDİR.

AKTİVİTELERDEKİ MAALİYETLER KATILIMCILARA EŞİT OLARAK PAYLAŞTIRILARAK KATILIM ÜCRETİ OLUŞTURULARAK KATILIM ÜCRETİ YAYINLANMAKTADIR.

ETKİNLİKLERİMİZ GENELDE DOĞA SPORLARI AKTİVİTELERİ OLDUĞU İÇİN , YAYINLANAN ZAMAN DİLİMİ AŞILABİLİR , YA DA ERKEN BİTEBİLİR.

 

BAŞLAMA VE SON NOKTA BİTİŞ SAATLERİ ETKİNLİK İÇİNDEKİ İSTENMEYEN DURUMLAR, HAVA VE YOL KOŞULLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK ARZEDEBİLİR.


TÜM KATILAN ÜYELERİMİZİN DOĞAYA ÇIKARAK YABAN HAYATINA MİSAFİR OLDUKLARINI , DOĞADAKİ RİSKLERİN GERÇEK HAYATIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU KABUL EDEREK FAALİYETLERE KATILMALARI GEREKMEKTE VE BU RİSKLERİ KABUL EDEREK ETKİNLİKLERE KATILIM YAPTIKLARINI BİLMELİDİRLER.

 

KÖTÜ HAVA ŞARTLARI , YARALANMALAR , YANGIN , DEPREM , TOPRAK KAYMASI , YILDIRIM , FIRTINA , SEL , YABAN HAYVANI VE YÖN KAYBI GİBİ DURUMLARDA TEK YETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ FAALİYET LİDERİDİR.


AKTİVİTELERE VE ETKİNLİKLERE KATILANLAR TÜM YUKARDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK KABUL ETMİŞ , ONA GÖRE ETKİNLİĞE KATILMIŞ SAYILACAKTIR.


BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.

 

SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA

* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,

* TC KİMLİK NUMARANIZI ,

* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,

KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE

* İLETİŞİM NUMARANIZI ,

* BİNECEĞİNİZ DURAĞI 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

EĞER GEZİYE KATILMAYI İPTAL EDECEKSENİZ MUTLAKA EN GEÇ “2 Eylül 2021” AKŞAMINA KADAR İPTAL EDİNİZ.


SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.

 

SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ.


TÜM KATILIMCILARIN , ARAÇ KALKIŞ SAATLERİNDEN 5 dk ÖNCESİ DURAKLARINDA HAZIR BULUNMALARI MENFAATİMİZEDİR..BU ETKİNLİĞE KATILAN TÜM KATILIMCILAR YUKARIDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK İMZALAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.

 


Yaklaşan Etkinlikler