ETKİNLİKLER / 23 Nisan 3 Mayıs 2021 ….. Tekrar Nepal’deyiz …

Kayıt FormuYasal Bilgi: Bu formda talep edilen bilgiler; TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası bilgileri olup, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU şartlarına bağlı kalınarak kullanıma sunulmuştur.


Etkinlik Hakkında

23 Nisan 3 Mayıs 2021 ….. Tekrar Nepal’deyiz …


Fakir ama mutlu insanların sokaklarda “namaste” siz adım bile atamadığınız , selamlaşmayı anane yerine koymuş o güzel insanların ülkesine gene gidiyoruz. Her defasında her döndüğümüzde daha üzerinden 1 ay geçmeden sanki “gel bana” diye çağıran o egzotik ülkeye hayran kalacaksınız.

Öncelikle belirtmemiz gereken 2 önemli not var …

1.si mutlaka ama mutlaka vizelerimizi buradan fahri konsolosluktan almalıyız. Tam sezonunda gidiyor olmamızdan dolayı geçen sene yaşadığımız eziyeti size asla yaşatmak istemeyiz. Havaalanında tan 5 saat kuyruk bekleyerek vizelerimizi alarak çıkabildik , Hali ile ilk gün çöpe gitti ve 8 saatlik uçuş sonrasında yorgunluktan bitap düştük…

2.si ise uçuş bilgilerini paylaşmak isteriz. Zira her katılımcı kendi uçak biletini gerek birikmiş milleri ile , gerekse THY nin öngördüğü kadar kredi kartını taksitlendirerek alabilecektir.

GİDİŞ :

23 Nisan 2021 tarihindeki  saat 00:30 kalkışlı THY nın TK 726 sefer sayılı İstanbul - Kathmandu Tribhuvan uçuşundan gidiş için , 

DÖNÜŞ:

3 Mayıs 2021 tarihindeki saat 12:05 kalkışlı THY nın TK 727 sefer sayılı Kathmandu Tribhuvan – İstanbul uçuşundan dönüş için biletlerimizi alacağız.

 

Program şöyle ;

23 Nisan – Varış
Cuma gecesinin ilk saatlerinde 00:30 da uçacak uçağımız için en az 2 saat öncesi yani Cuma gecesi saat 22:30 da İstanbul havaalanı dış hatları THY kontuarında buluşuyoruz.
Bagaj ve bilet işlemlerimizi bitirdikten sonra Duty Free alanına geçerek cafelerde yada oturma yerlerinde uçağımızın kalkış saatini bekliyoruz.
Öğlene doğru saat 10:30 gibi Kathmandu havaalanına inerek bizi karşılayacak rehberimiz Ganesh ve aracımız ile buluşacağız.
20 dakikalık bir araç yolculuğu ile (6 km) sonra Kathmandu’nun kalbi diyeceğimiz Thamel'de otelinize varıyoruz. 
İlk günü dinlenmeye ve Thamel’i keşfetmeye ayıracak , akşam ise yemekte beraber olacağız. 
“KONAKLAMA AKŞAM YEMEĞİ VE SABAH KAHVALTISI DAHİL”

24 Nisan: Katmandu gezisi

Sabah kahvaltı yaptıktan sonra, Katmandu vadisindeki UNESCO nun koruma alltına aldığı alana gidiyoruz. Katmandu Vadisi'nin kuzey doğusundaki Famous Hindu Tapınağını, Pashupatinath ve Bouddhanath Stupa'yı ziyaret ediyoruz. Katmandu'nun batı eteğinde tepedeki maymun tapınağını  (Swayambhunath Tapınağı)  ziyaret ettikten sonra tüm şehri kuşların bakışı göreceğimiz terastan Kathmandu’yu izleyeceğiz.

Maldina Hanedanlığı döneminde inşa edilen UNESCO dünya mirası'nda listelenen Katmandu Durbar Meydanını gezerken, bölgeye has ahşap oymalarını dikkatle izleyecek ve tipik Newari kültürü ve mutfağını keşfedeceğiz.

“KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL”

 

25 Nisan: Katmandu'dan Chitwan'a gidip otele transfer

Sabah erken kalkarak Katmandu'dan Chitwan'a hareket edeceğiz.Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuğumuzda çevrenizi izleyerek çok ilginç kültürlere şahit olacaksınız. Yolun neredeyse yarısına geldiğimizde Bandipur’a uğrayacağız. Bandipur, Newari kültürünün yaşayan bir müzesidir. Dumre otoyolunun kenarında yamaçların arasına konuçlanmış , gayet iyi korunmuş bir köydür. Buradaki geleneksel Newari evlerini çok beğeneceğinizden eminiz.

Bandipur aslen Palah'ın (Tansen) hüküm sürdüğü Tanahun'un Magar krallığının bir parçasıydı, ancak Newari tüccarları Prithvi Narayan Şah tarafından vadinin fethinden sonra sular altında kalmıştır.

Burada geçirdiğimiz zamandan sonra tekrar yola koyularak Chitwan’a ulaşacağız.

Otelimize yerleştikten sonra kısa bir tur brifingi verilecek.

Programlandığı gibi, Tharu Köyü ve fil Yetiştirme Merkezi'ni ziyaret edeceğiz.. Akşam, o bölgedeki yerel yerli halkın kültürel bir şovuna katılacağız..

“Konaklama ve tüm yemekler.”

 

26-27 Nisan: Chitwan Ulusal Parkı'ndaki Jeep safari ve tüm etkinlikler

Sabah kahvaltı sonrası ilginç olaylara şahit olacağınız bir güne merhaba diyeceğiz.

Sabah kahvaltısından hemen sonra aracımız ile ahşap el yapımı uzun kanoların bizi alacağı alana gideceğiz.

Burada grupça bineceğimiz kanolar ile geniş ve doğal ortamı korunmuş nehirde timsahların , balıkçı kuşlarının arasından geçerek eşi benzeri olmayan bir tura katılmış olacağız.

Kanodan indikten sonra doğa rehberimiz ile yaklaşık 1 yada 2 saatlik yaban hayvanlarının ev sahibi olduğu derin ormanlık alanda kolay bir doğa yürüyüşü yapacağız.

Aracımızın yanına geldiğimizde ise aracımız bizi otelimize götürecek ve öğle yemeğimizi otelimizde alacağız.

Öğle yemeğinden sonra, aracımız ile Fil safari yapacağımız alana giderek 4 erli gruplar halinde fil safarimize başlayacak , kaplanlar ve gergedanlar , ceylanlar , tavuskuşları gibi nadir hayvanları keşfetmek için yoğun ormanda gezeceğiz.

Ayrıca dönüşte nehrin içinde yıkanan filler ile sizde ücretini ödeyerek yıkanabilir , kendinizi fotoğraflatabilirsiniz.( EXTRA )

“KONAKLAMA , KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL”

 

28 Nisan: Chitwan'dan Pokhara'ya gidiş ve otele transfer

Chitwan'dan otelimizi terkederek aracımız ile Pokhara’ya doğru yol alacağız. Yolumuz biraz uzun olacağı için yolda birkaç kez mola vereceğiz.

Pokhara’ya vardığmızda hemen otelimize yerleşeceğiz ve yol yorgunluğumuzu atmak için dinleneceğiz. Ardından gene birlikte otelin bahçesinde buluşup , Phewa Gölü kıyısında yürüyüş yapabiliriz..

Muhtemelen acıkmış olacağınızı düşünerek beni takip etmenizi öneririm. Burada çok güzel bir restoran biliyorum 


Yaklaşan Etkinlikler