ETKİNLİKLER / 27-28 KASIM 2021 GURME VE ŞEHİR TURU

Kayıt FormuYasal Bilgi: Bu formda talep edilen bilgiler; TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası bilgileri olup, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU şartlarına bağlı kalınarak kullanıma sunulmuştur.


Etkinlik Hakkında

27-28 Kasım 2021 Antakya / Hatay gurme ve şehir turu


27 Kasım sabahı Sabiha Gökçen den kalkacak olan Pegasus a ait Hatay uçağımız 05:40 ta olduğundan en geç saat 04:30 da havaalanında buluşuyoruz. Valizlerimizi teslim ettikten sonra uçağımıza geçiyoruz.

Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrası 07:20 de Hatay havaalanında oluyor ve valizlerimizi aldıktan hemen sonra bizi karşılayacak rehberimiz ile birlikte aracımıza biniyoruz.

İlk işimiz tabi ki yerel lezzetlerin ikram edildiği Hatay’a özgü kahvaltımızı “Sultan Sofrasında” alıyoruz.

Kahvaltı sonrası programımıza başlıyoruz…

1.GÜN  27 KASIM 2021 / ANTAKYA – MOZAİK MÜZESİ – ST. PİERRE KİLİSESİ – ANTAKYA KÜLTÜR KORİDORU

Çan – Ezan – Hazan sesiyle dünyada bir hoşgörü ve barış kenti olarak bilinen  Asi Nehri’nin iki yakasına kurulu Antakya’yı  St.Pierre Kilisesi ile tanımaya başlıyoruz. Hıristiyanlarca bilinen ilk kilise olan St.Pierre gezisi sonrası mozaik koleksiyonu bakımından dünyada ikinci olarak gösterilen ve ağırlıklı olarak Harbiye civarından getirilen eserlerin sergilendiği Mozaik Müzesi  ile gezimize devam ediyoruz. Mitolojik bir çok sahnenin mozaikler üzerinde sergilendiği müze gezisinden sonra yöresel mezelerden ve tatlardan oluşan Öğle yemeğimizi alıyoruz. ( extra )

Öğle yemeğinden sonra Dar ve Uzun sokaklarda Antakya Kültür Koridoru ( Eski Antakya Evleri – Habib-i Neccar Camii – Sarımıye Camii – Ortodoks ve Katolik Kiliseleri – Havra ) göreceğimiz yerler arasında.

Kültür koridoru gezimizden sonra yöresel ürünlerin ağırlıklı olduğu otantik yapısı sahip olduğu renk cümbüşüyle görülmeye değer Uzun Çarşı da serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Uzun Çarşı da verdiğimiz serbest zaman ve alışveriş molasının ardından ayrılıyoruz. Şimdiki durağımız ise sabun imalathaneleri. Burada sabunun imalindeki tüm evreleri izleme şansına sahip olacağımız gibi yöreye özgü özellikle zeytinyağı sabunu satın alabileceğiz.

Bu geziler sonrası epey bir halsiz düşeceğiz ve kendimizi otelimize atacağız.

Konaklamamız dünyada bir benzeri olmayan hem müze , hem de otel olan , Eyfel kulesinde kullanılan çelik ağırlığının 3 katı ile yapılan otelimiz beş yıldızlı “The Museum Hotel” Antalya’daki otelimizde yerleşeceğiz.

Akşam yemeği için tekrar lobide buluşarak yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş ile akşam yemeğimizi alacağımız Konak restorana geçeceğiz.


Yöresel Hatay Yemek menümüzde ;

MEZELER

Humus-Halebi / Alinazik / Abugannuch / Lübnan cevizli / Yerli zeytin salatası / Tarator / Tebbule / Muhammara

SALATA

Fettuş salata

ARA SICAK

Çiğ köfte / Rol sucuk / Konak oruk

ANA YEMEK

Kepse pilav eşliğinde Halep kebabı

TATLI

Künefe

İÇECEK

Alkolsüz içecek

( Mekan alkollüdür isteyen ekstra alkol alabilir )


 2. GÜN 28 KASIM 2021 / SAMANDAĞ - TİTUS TÜNELİ - HIZIR TÜRBESİ - VAKIFLI KÖYÜ - MUSA AĞACI – HARBİYE ŞELALESİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Gezimize Musa Ağacı ile başlıyoruz. Orada çay molası veriyoruz. Hıdır bey ( Musa Ağacı) sonrası ülkemizin tek ermeni köyü Vakıflı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Vakıflı Köyü gezisi sonrası yolumuza devam ediyoruz ve dor mabedini panoramik olarak görüyoruz. Orada çevlik sahili tepeden fotoğraflama imkanı buluyoruz. Çevlik sahil limanına iniyoruz ve ardından Hızır ile Musa peygamberin buluştuğuna inanılan Hızır türbesini geziyoruz.

Öğle yemeği için yöresel mezeler eşliğinde taze balık yiyeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize kaldığımız yerden devam ederek ilk olarak Titus Tüneli ile devam ediyoruz. Romalı Vali Titus Verlius tarafından yüzlerce metre kaya bloğunun insan eliyle kazınarak oyulan tüneli , Direkli Kilise ya da Beşikli Mağara olarak bilinen Mezar şapeli ziyaret ediyoruz. Ardından Çevlik sahil şeridinde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının sonrasında 19:10 da uçacak uçağımız için Hatay havaalanına hareket ediyoruz.


Bu etkinliğin fiyatı 1700 TL olup ,

Fiyata dahil olanlar ;

İncirli – Sabiha Gökçen – İncirli transfer

Hatay içi tüm transferler

Beş yıldızlı Müze otelde konaklama

1.gün  Sultan sofrasında yöresel kahvaltı

2.gün otelde kahvaltı

İlk gece Konak restoranda yöresel Hatay sofrası akşam yemeği

Kokartlı rehber hizmeti

Fiyata dahil olmayanlar ;

İstanbul - Hatay - İstanbul uçak biletleri

Öğle yemekleri

Yemeklerde alınacak alkollü içecekler

Ören yeri giriş ücretleri

Ekstra harcamalar

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ,1618 nolu YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN FAALİYETLERİ OLUP , GEZENTİLER DOĞA SPORLARI ORGANİZASYONU KAR AMACI GÜTMEKSİZİN ETKİNLİĞİ SOSYAL MEDYA YOLU İLE ARKADAŞ ÇEVRESİNE YAYMAKTADIR.

BUNA GÖRE; ETKİNLİK VE DUYURULAR KAR AMACI GÜTMEYEREK , TİCARİ AMAÇLI OLMAYIP , GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE YAPILMAKTADIR.


Yaklaşan Etkinlikler