ETKİNLİKLER / 6 EYLÜL 2020 DURUSU’DA NİLÜFERLER ARASINDA KANO KEYFİ

Kayıt FormuYasal Bilgi: Bu formda talep edilen bilgiler; TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası bilgileri olup, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU şartlarına bağlı kalınarak kullanıma sunulmuştur.


Etkinlik Hakkında

6 EYLÜL 2020 DURUSU’DA NİLÜFERLER ARASINDA KANO KEYFİ

ÖNLEMLER

·         Öncelikle araçlarımız dezenfekte edilmiş şekilde ilk duraktan sizleri alacak ,

·         Araca tüm katılımcılarımız ön kapıdan alınacak ve el dezenfektanı ile dezenfekte edilecek.

·         Araçlarda 2 kişilik koltuklarda 1 er kişi , arka 4 lü koltuklarda 2 ,5 li koltukta ise 3 katılımcı oturacak.

16 lık araçta 10 , 19 luk araçta 12 , 27 lik araçta 14 , 31 lik araçta 16 kişi ile hareket edilecek .

Bu sebepten maliyetler biraz daha yukarı çıksa da elimizden geldiğince uygun bir rakama çekmeye gayret edeceğimizden şüpheniz olmasın.

 

Her sene yaptığımız Durusu’da Kano etkinliğimizin zamanı geldi  ve 6 Eylül tatilini bu şekilde değerlendirelim istedik.

Bildiğiniz gibi her sene Levent Hocanın Durusu parktaki kanolarını kiralayarak nilüfer çiçekleri ve sazlıklar arasında kürek sallayarak ve bakir bir koyda kanolarımızı park ederek Terkos gölünde kulaç atıp muhteşem bir gün geçiriyoruz.

Programımız şöyle ;

Sabah saat 07:00 da aracımız Pendik köprüsü Edirne istikametinden kalkarak sırası ile

07:10 da Kartal E5 durağı Edirne istikametinden ,

07:20 de Maltepe Köprüsü Edirne istikametinden ,

07:30 te Bostancı Köprüsü Edirne istikametinden ,

07:35 de Kozyatağı Carrefour önü

07:40 da Göztepe E5 durağından

07:45 te Kadıköy evlendirme dairesi

08:00 da Beşiktaş Sait Çiftçi durağından

08:15 de Mecidiyeköy Teknosa Karşısı

08:30 da İncirli Ömür durağı’ndan katılımcı arkadaşlarımızı alarak Beylikdüzü ve Büyükçekmece katılımcısı olursa onları da yol üzerinden aracımıza alarak Çatalca’ya ulaşacağız. Burada yanımızda getirdiklerimiz yada oradan yapacağımız alışveriş ile çay bahçesinde kahvaltılarımızı yapacağız. Dileyen hemen aracımızı parkettipimiz noktada bulunan ve lezzeti tarafımızca tescil edilmiş Balkan Çorbacısından çorba da alabilirler. Kahvaltı sonrası Durusu’ya hareket edeceğiz.

Burada bizi bekleyen Levent hocamız ile buluşarak kanoların olduğu bölgede Levent hocamızın brifingi sonrasında dağıtılan can yeleklerimizi üzerimize takarak 2 şerli guruplar halinde kanolarımıza binerek nilüfer çiçekleri arasında kürek çekmeye başlayacağız.

( Kano gurubumuzu güvenlik botu ile biz her an takip edeceğiz. )

Kanolarımızla karşıda her defasında uğradığımız doğal kumsalı olan koya yanaşarak burada hem dinleneceğiz hem yanımızda getirdiğimiz nevalelerimizi çıkartarak öğlen atıştırmalıklarımızı yiyeceğiz hem de isteyen arkadaşlarımız gölde kulaç atacaklar. Bir süre burada zaman geçirdikten ve enerjilerimizi depoladıktan sonra tekrar geri kürek çekerek kanolarımızı teslim aldığımız koya geri döneceğiz ve burada karaya ayak basacağız. Can yeleklerimizi küreklerimizi ve kanolarımızı teslim ettikten sonra Levent Hoca’mızla birlikte akşam yemeği alacağımız bahçeli restorana geçerek akşam yemeğimizi alacağız. Mönümüzde kiremitte köfte + salata + meşrubat ve sınırsız çay yada Balık (varsa taze turna balığı yoksa sarı kanat ) + salata + meşrubat ve sınırsız çay olacaktır. Levent hocamızın bize özel verdiği fiyat 40 TL …

Sohbet muhabbet ve yemek sonrası çok geç olmadan Levent Hocamızla vedalaşarak İstanbul’a geri dönüyoruz.  

Yanımıza almamız gereken malzemeler;

o   Sırt Çantası

o   Yedek kıyafetler

o   Güneş gözlüğü

o   Güneş kremi

o   Şapka

o   Şort

o   Mayo

o   Havlu

o   Rüzgarlık mont

o   Varsa şahsınıza ait ilaçlar

 

Fiyatlandırma ;

Tursab’a bağlı KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) ın etkinliği olan bu turun fiyatı 160 TL olup , fiyata dahil olanlar ;

*Ulaşım ,

*Kono kiraları ,

*Seyahat Sigortası ,

*Tursab A sınıfı belgeli firma ödemesi

 

Pandemi Kuralları :

1- Araçlara ateşi olan , öksüren ve kendini halsiz hisseden hiçbir katılımcı alınmayacak , yolda rehber tarafından bu tür sendromlar hissedilirse katılımcı sorgu sualsiz en yakın hastane aciline teslim edilecektir.

2- Seyir halinde kesinlikle maskeler çıkarılmayacak , diğer katılımcılar ile temasta bulunulmayacak , ikramlaşılmayacak ve koltuklarda kesinlikle çift olunsa bile tek tek çapraz şekilde oturulacaktır.

3- Sosyal mesafe kahvaltıda , yürüyüş esnasında ve molalarda korunacaktır.

4- Hiçbir şekilde araç içinde , molalarda , kahvaltıda su dahi olsa ikramlaşma olmayacaktır.

5- Bu kuralları yok sayan katılımcı uyarılacak , uyarıya uymadığı görülürse diğer etkinliklere davet edilmeyecek , gruptan çıkarılacaktır.

 

İletişim kanalları :

 

Telefon & SMS : +90 5322779929

Whatsapp : https://wa.me/905322779929

Facebook : https://www.facebook.com/Gezentilerdso

Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100014364575905

Facebook Group : https://www.facebook.com/groups/207489495981181/

 


ÖNEMLİ NOT :

 

• Rezervasyon ve bilgilendirme için 0532 277 99 29 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

• Günübirlik Turlarımızda katılımcı sayısı en az 14 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir.

• Turumuzda Koltuk Talep Eden Herkes Tam Ücret Ödemesi Gerekmektedir.

• Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.

• Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.

• Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.

• Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır.

• Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

• Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

• Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Karrozzeria Turizm sorumlu tutulamaz.


KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmekte olup TC Ulaştırma Bakanlığı D sınıfı belgeli olup , turu düzenleyen KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) e ait araçlardır.38 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-City liner

31 kişiye kadar lüks Otokar , Sultan Maxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

19 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

GEZENTİLER D.S.O DAN KATILIMCILARIMIZA BİLGİLENDİRME ;


2008 YILINDAN BU YANA BU GURUP SEVGİ , SAMİMİYET , DOSTLUK VE ARKADAŞLIKLAR İLE YOL ALAN DİL , DİN , IRK , SINIF VE POLİTİK AYRICALIK GÖZETMEKSİZİN KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGIYLA BAĞLI ÖZEL İNSANLARIN BİR ARAYA GELMESİYLE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN BİR TOPLULUKTUR.


HER FERT KENDİNDEN SORUMLU OLDUĞU GİBİ GURUP İÇİNDEKİ HİYERARŞİYE DE AYAK UYDURMAKLA , REHBER VE SORUMLULUK ÜSTLENMİŞ ORGANİZATÖRLERE MANTIK DAHİLİNDE UYUM SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.


BİR FİKİR SÖYLEDİĞİNDE DİNLENECEĞİNİ BİLDİĞİ GİBİ , BAŞKA BİR ÜYENİN FİKİRİNİ SUNDUĞUNDA DA DİNLEMEYİ BİLEN , FİKİRLERE , YENİLİKLERE AÇIK VE HEP KENDİNİ YENİLEYEN , HER ZAMAN İLKLERE İMZA ATAN BİR YÜZE SAHİPTİR GEZENTİLER D.S.O.

DOĞANIN ASIL SAHİPLERİ OLAN YABAN YAŞAMA MİSAFİR OLMA RUHU İLE TOPRAĞA BASAN , DOĞANIN KANUN VE KURALLARINA RİAYET EDEN , KORUYUP KOLLARKEN TÜM NİMETLERİNDEN ZARAR VERMEKSİZİN FAYDALANMAYI BİLEN ÜYELERİMİZLE ÇIKARIZ HER ETKİNLİKTE KIRSALA.

BU BİLİNCİ SIRTÇANTALARIMIZDA TAŞIRKEN GELECEK NESİLLERE DE BİRŞEYLER BIRAKMAK PEŞİNDEDİR GURUBUMUZ.


BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 2013 YILINDAKİ KARTEPE ORMAN ŞEFLİĞİNİN BİZE VERDİĞİ YER VE FİDANLAR İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ “ GEZENTİLER D.S.O HATIRA ORMANIMIZDIR” .

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ,1618 nolu YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN FAALİYETLERİ OLUP , GEZENTİLER DOĞA SPORLARI ORGANİZASYONU KAR AMACI GÜTMEKSİZİN PAYLAŞIM ESASLI OLARAK ETKİNLİĞİ SOSYAL MEDYA YOLU İLE GURUP ÜYELERİNE YAYMAKTADIR.


BUNA GÖRE;ETKİNLİK VE DUYURULAR KAR AMACI GÜTMEYEREK , TİCARİ AMAÇLI OLMAYIP , MASRAF PAYLAŞIMI VE GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE YAPILMAKTADIR.

TÜM PAYLAŞTIĞIMIZ ETKİNLİKLER BİREYSEL FAALİYETLER OLUP , KİŞİLERİN KENDİ SORUMLULUĞU DAHİLİNDEDİR.


SAĞLIK SORUNU YAŞAMAYAN HERKESİN DOĞA İLE İÇ İÇE OLMASINA VESİLE OLDUĞUMUZ BU AKTİVİTELERE ZORLUK DERECESİNE GÖRE ÜYELERİMİZDEN HER İSTEYEN KATILABİLİR. DEĞİŞEN SAĞLIK DURUMUNUZU MUTLAKA KOORDİNATÖRÜNÜZE ÖNCEDEN BİLDİRMENİZ MENFAATİNİZEDİR.

AKTİVİTELERDEKİ MAALİYETLER KATILIMCILARA EŞİT OLARAK PAYLAŞTIRILARAK KATILIM ÜCRETİ OLUŞTURULARAK KATILIM ÜCRETİ YAYINLANMAKTADIR.

ETKİNLİKLERİMİZ GENELDE DOĞA SPORLARI AKTİVİTELERİ OLDUĞU İÇİN , YAYINLANAN ZAMAN DİLİMİ AŞILABİLİR , YA DA ERKEN BİTEBİLİR.


BAŞLAMA VE SON NOKTA BİTİŞ SAATLERİ ETKİNLİK İÇİNDEKİ İSTENMEYEN DURUMLAR, HAVA VE YOL KOŞULLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK ARZEDEBİLİR.


TÜM KATILAN ÜYELERİMİZİN DOĞAYA ÇIKARAK YABAN HAYATINA MİSAFİR OLDUKLARINI , DOĞADAKİ RİSKLERİN GERÇEK HAYATIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU KABUL EDEREK FAALİYETLERE KATILMALARI GEREKMEKTE VE BU RİSKLERİ KABUL EDEREK ETKİNLİKLERE KATILIM YAPTIKLARINI BİLMELİDİRLER.


KÖTÜ HAVA ŞARTLARI , YARALANMALAR , YANGIN , DEPREM , TOPRAK KAYMASI , YILDIRIM , FIRTINA , SEL , YABAN HAYVANI VE YÖN KAYBI GİBİ DURUMLARDA TEK YETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ FAALİYET LİDERİDİR.


AKTİVİTELERE VE ETKİNLİKLERE KATILANLAR TÜM YUKARDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK KABUL ETMİŞ , ONA GÖRE ETKİNLİĞE KATILMIŞ SAYILACAKTIR.


BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.


SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA

* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,

* TC KİMLİK NUMARANIZI ,

* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,

KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE

* İLETİŞİM NUMARANIZI ,

* BİNECEĞİNİZ DURAĞI [email protected] yada 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

EĞER GEZİYE KATILMAYI İPTAL EDECEKSENİZ MUTLAKA EN GEÇ “3 EYLÜL 2020” AKŞAMINA KADAR İPTAL EDİNİZ.


SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.

SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ.


TÜM KATILIMCILARIN , ARAÇ KALKIŞ SAATLERİNDEN 5 dk ÖNCESİ DURAKLARINDA HAZIR BULUNMALARI MENFAATİMİZEDİR..


AKTİVİTE RİSKLERİ :

Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu ile yapacağınız her türlü aktivitede araç haricinde ( araç içinde zorunlu seyahat sigortası her etkinliğimizde aktiftir ) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin adına başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır...


BU ETKİNLİĞE KATILAN TÜM KATILIMCILAR YUKARIDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK İMZALAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yaklaşan Etkinlikler