ETKİNLİKLER / Yeni Parkurlar ile 24-31 Ekim 2020 tarihleri arasında Likya’dayız …

Kayıt FormuYasal Bilgi: Bu formda talep edilen bilgiler; TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası bilgileri olup, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU şartlarına bağlı kalınarak kullanıma sunulmuştur.


Etkinlik Hakkında

Yeni Parkurlar ile 24-31 Ekim 2020 tarihleri arasında Likya’dayız …

Normalleşme yolunda hızlı bir yol alan ülkemizin muhtemelen Ekim ayına kadar tüm faaliyetlerin serbest kılınacağını düşünerek bu etkinliği şimdiden “OLASI AKTİVİTE” olarak koyalım dedik.

ARTIK YETERRRRR AMA değilmi ? 😊 Doğada olmadan yaşamak ne kadar acı verici bir süreçmiş meğer

Son 2 senedir neredeyse aynı bölgelerde yürüdüğümüz için Kelebekler vadisi , Faralya , Kabak koyu gibi yerlerde fink atmamıştık 😊 Bu sebepten en güzel Likya sezonuna bu bölgeyi koyuyoruz.

23 Ekim akşamı saat 21:00 da aracımız İncirli Alfemo önünden hareket edecek ve sırası ile 21:15 te Mecidiyeköy simit sarayı önünden , 21:25 te Beşiktaş Sait Çiftçi polikliniği önünden , 21:50 de Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden , 22:00 da Göztepe E5 durağından , 22:10 da Kozyatağı Carrefour karşısı İETT durağından , 22:15 te Bostancı E5 durağından , 22:25 de Maltepe E5 durağından , 22:35 te Kartal E5 durağından , 22:45 te Pendik E5 durağından katılımcılarımızı alarak otobana bağlanıp Sakarya’dan Pamukova istikametine bağlanıp molalar ile Kaş’a hareket edeceğiz.

Öğle saatlerinde Kaş’a ulaşarak bu günü dinlenerek geçireceğiz…

 

24 Ekim 2020 KEKOVA TEKNE TURU

Sabah geç kahvaltı sonrası mayolarımızı havlularımızı alıp aracımıza binerek Kekova’ya doğru yola çıkıyoruz.

Bizi burada bekleyen teknemiz ile batık Likya şehirleri üzerinden geçerek koylarda gün boyu güneşlenip yüzüyoruz.

Akşam tekrar aracımız ile Kaş’a dönerek günün anıları ile dinlenmeye çekiliyoruz.

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

 

25 Ekim 2020 Kılıçlı - Aperlai – Üçağız

Sabah kahvaltı sonrası aracımız ile Kılıçlı köyüne 40 dakikalık bir yolculuk ile ulaşacağız. Burada aracımızda yedek kıyafetlerimizi bırakarak sırt çantalarımızı alıp , 331 mt rakımdan denize yani güneye doğru yürümeye başlayacağız.

3. km lerde 100 mt lere indiğimiz yolculuğumuzda Aperlai burnuna ulaştığımızda rakımı sıfırlamış olurken 5. Km yi de bitirmiş olacağız.

Aperlai deki tesiste çay kahve molası da verdikten sonra tekrar yola koyularak bu sefer denizi sağımıza alarak doğuya doğru hareket edeceğiz.

Genelde rakımımızı 0 ile 20 mt arasında sabit tutarak 8 km sonrasında ve toplamda da 13 km lik bir yürüyüş ile Üçağız , Kekova’da sonlandıracağız.

Kekova’da bir cafede çay kahve yada soğuk içeceklerimizi alıp dinlendikten sonra gene aracımızla Kaş’a otelimize geri döneceğiz.

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

26 Ekim 2020 ÇAVDIR – ÜZÜMLÜ KÖYÜ

Bu sabah gene aracımız ile kahvaltı sonrası saat 09:00 gibi yola koyularak yaklaşık 1 saatlik yolculuk ile Kınık ilçesi üzerindeki Çavdır Köyü’ne gideceğiz.

Buradaki bakkallardan su ve atıştırmalık ihtiyacımızı karşılayarak parkurumuza başlayacağız.

Parkur başındaki irtifamız 103 mt lerde olacak ve 5. Km de Çay köyüne geldiğimizde rakımımız 210 mt ye yükselmiş olacak.

Burada Yörük Kadriye’nin bahçesinden geçen tarihi su bendinde ayaklarımızı suya sokup dinlenirken çayımızı yudumlayacağız. Belki yolda gelmeden önce arayıp börek te yaptırabiliriz.

Yörük Kadriye’nin oradan helallik alıp yolumuza devam ederken Likya uygarlığının 8.000 sene açtığı su yollarının üzerinden yürümeye devam edeceğiz.

12. km de rakımımız hafif iniş ve çıkışlarla Üzümlü Köyü başındaki Bayrak Tepede 352 mt rakımda son bulacak.

Aracımıza buradan binerek 40 dakikalık bir mesafe ile Kaş’taki otelimize geri döneceğiz.

Akşam yemekte gene beraber olalım…

·          KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

27 Ekim 2020 KÖRMEN – KAŞ

Sabah kahvaltı sonrası aracımız ile Körmen’e hareket edeceğiz. Aracımız bizi burada bırakarak tekrar geri Kaş’a dönecek.

Biz neredeyse sıfır rakımdan yürüyüşümüze başlayarak denizi solumuza alıp Kaş’a doğru hareket edeceğiz.

3. km de denizden 100 mt yükselecek fakat bunu çok fazla yorgunluk olarak hissetmeyeceğiz. Zira hafif hafif yükselmiş olacağız.

5. km de rakımımız epey düşecek ve 45 mt lere inmiş olacağız.

5. km de 25 mt lere insek te 10. Km de gene 90 mt lere yükseleceğiz. 14. Km de artık otelimizin önünde soğuk içeceklerimizi yudumlayacağız.

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

 

28 Ekim 2020 DİNLENME VE FETHİYE’YE TRANSFER

Sabah geç kahvaltı alarak eşyalarımızı aracımıza yükleyip Fethiye’deki otelimize transfer olacağız.

Direk gidersek 2 saate yakın bir süre alsa da biz mutlaka bazı yerlerde durup , kafamıza göre gezerek Fethiye’ye ulşacagız.

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

 

29 Ekim 2020 KABAK KOYU SIRTLARI – YEDİ BURUNLAR

“CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN” Sabah gene kahvaltı sonrası bir gün önce kullandığımız araç yolu ile Kabak Koyu Sırtlarına kadar aracımız ile gideceğiz.

Buradan başlayacak parkurumuzun irtifası 230 mt.

Hafif yükselişlerle 3. Km mizde irtifamız 470 mt lere ulaşacak. İşte tam burada o muhteşem manzara ile kelebekler vadisini izlemek ve fotoğraflamak için uzun bir mola vereceğiz.

Bu noktadan itibaren artık hafif hafif inişe geçerek 5. Km de 680 mtlere , 10. Km de 510 mt lere ve 14. Km de ise parkurumuzun sonuna geldiğimizde 580 mt rakımda Yedi Burunların enfes manzarasında sona geleceğiz.

Burada gene uzun bir mola verdikten sonra aracımız ile Fethiye’deki otelimize yaklaşık 1 saat lik yolculuk ile varmış olacağız.

Akşam gene Fethiye sokaklarında dolaşıp bir yerlerde oturup günün kritiğini yapacağız.

(HAVA ŞARTLARI VE GRUP PERFORMANSINA GÖRE TERS YÜRÜNEBİLİR ) 

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

 

30 Ekim 2020 FETHİYE – KABAK KOYU ( UZUNYURT ) SIRTLARI

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra sırt çantalarımızı alıp aracımız ile yola koyuluyoruz. Tabi bir marketin önünde durarak mutlaka en az 2 ufak pet şişe suyumuzu ve enerji verici atıştırmalıklarımızı almayı da ihmal etmiyoruz.

Bu ilk gün yürüyüşümüz Likya yolu başlangıç noktasından Kabak koyu sırtlarına olacak.

290 mt rakımdan başlayan ve yükselerek devam eden bu parkur 5. Km de 790 mt rakıma yükselse de göreceğiniz muhteşem manzara size yorgunluğunuzu asla hissettirmeyecek.

Burası bugün yürüyeceğimiz en yüksek rakım olacak ve buradan sonra hafif hafif inişe geçeceğiz.

8. km de 770 mt lere kadar ineceğiz. 10. Km de 550 mtlere , 16. Km de ise 230 mt rakıma inerek ilk günkü yürüyüşümüzü yaklaşık 5 saat lik bir süre içinde bitirmiş olacağız.

Aracımız bizi Kabak koyu sırtından (Uzunyurt ) alarak 1 saatlik bir yol ile otelimize ulaştıracak.

Akşam Fethiye sokaklarında yorgunluğumuzu atacağımız bir yerler mutlaka bulacağız…

(HAVA ŞARTLARI VE GRUP PERFORMANSINA GÖRE TERS YÜRÜNEBİLİR ) 

·         KONAKLAMA VE SABAH KAHVALTISI DAHİL

 

31 Ekim 2020  İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Sabah erken kahvaltı alarak eşyalarımızı da aracımıza yükleyip 07:00 gibi yola koyuluyoruz. Fethiye üzerinden Kuşadası , İzmir , Balıkesir yolunu kullanıp yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk ile güzel anılarımız ile İstanbul’a evimize sağ salim kazasız belasız varmayı planlıyoruz.

 

"BU ETKİNLİĞİMİZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR”


Etkinlik ücreti 2400 TL olup , bu fiyata dahil olanlar ;

Şehirler arası ulaşım

Ara transferler

Etkinlik süresince oda kahvaltı konaklama

Kara yolu seyahat sigortası

Tursab firma ödemesi

Rehberlik hizmeti

Tekne turu

( Odalar 2 kişilik olup , tween (ayrı yataklı) konaklamadır. Single kalmak isteyen arkadaşlarımız oda farkını kendileri otel muhasebesine ödeyeceklerdir )

 

ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYANLAR

Akşam yemekleri

Öğle yemekleri

Akşam yemeklerde alınacak içecekler

Ekstra harcamalar

Ören yerleri ve müze giriş ücreti

 

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

Sırt Çantası

Yedek kıyafet ve yedek ayakkabı

Yağmurluk

Rüzgar geçirmez mont

Baton

Boğazlı bot

Kafa lambası

Şort – Mayo

Havlu

Güneş gözlüğü

Şapka

Güneş kremi

Şarj aleti

 


ÖNEMLİ NOT :

 

Not: Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

 

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ,1618 nolu YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ KARROZZERIA TURİZM ( LİSANS NO 8998 ) İN FAALİYETLERİ OLUP , GEZENTİLER DOĞA SPORLARI ORGANİZASYONU KAR AMACI GÜTMEKSİZİN PAYLAŞIM ESASLI OLARAK ETKİNLİĞİ SOSYAL MEDYA YOLU İLE GURUP ÜYELERİNE YAYMAKTADIR.

BUNA GÖRE;ETKİNLİK VE DUYURULAR KAR AMACI GÜTMEYEREK , TİCARİ AMAÇLI OLMAYIP , MASRAF PAYLAŞIMI VE GÖNÜLLÜLÜK ESASI İLE YAPILMAKTADIR.

TÜM PAYLAŞTIĞIMIZ ETKİNLİKLER BİREYSEL FAALİYETLER OLUP , KİŞİLERİN KENDİ SORUMLULUĞU DAHİLİNDEDİR.

SAĞLIK SORUNU YAŞAMAYAN HERKESİN DOĞA İLE İÇ İÇE OLMASINA VESİLE OLDUĞUMUZ BU AKTİVİTELERE ZORLUK DERECESİNE GÖRE ÜYELERİMİZDEN HER İSTEYEN KATILABİLİR. DEĞİŞEN SAĞLIK DURUMUNUZU MUTLAKA KOORDİNATÖRÜNÜZE ÖNCEDEN BİLDİRMENİZ MENFAATİNİZEDİR.

AKTİVİTELERDEKİ MAALİYETLER KATILIMCILARA EŞİT OLARAK PAYLAŞTIRILARAK KATILIM ÜCRETİ OLUŞTURULARAK KATILIM ÜCRETİ YAYINLANMAKTADIR.

ETKİNLİKLERİMİZ GENELDE DOĞA SPORLARI AKTİVİTELERİ OLDUĞU İÇİN , YAYINLANAN ZAMAN DİLİMİ AŞILABİLİR , YA DA ERKEN BİTEBİLİR.

BAŞLAMA VE SON NOKTA BİTİŞ SAATLERİ ETKİNLİK İÇİNDEKİ İSTENMEYEN DURUMLAR, HAVA VE YOL KOŞULLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK ARZEDEBİLİR

TÜM KATILAN ÜYELERİMİZİN DOĞAYA ÇIKARAK YABAN HAYATINA MİSAFİR OLDUKLARINI , DOĞADAKİ RİSKLERİN GERÇEK HAYATIN BİR PARÇASI OLDUĞUNU KABUL EDEREK FAALİYETLERE KATILMALARI GEREKMEKTE VE BU RİSKLERİ KABUL EDEREK ETKİNLİKLERE KATILIM YAPTIKLARINI BİLMELİDİRLER.

KÖTÜ HAVA ŞARTLARI , YARALANMALAR , YANGIN , DEPREM , TOPRAK KAYMASI , YILDIRIM , FIRTINA , SEL , YABAN HAYVANI VE YÖN KAYBI GİBİ DURUMLARDA TEK YETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ FAALİYET LİDERİDİR.

AKTİVİTELERE VE ETKİNLİKLERE KATILANLAR TÜM YUKARDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK KABUL ETMİŞ , ONA GÖRE ETKİNLİĞE KATILMIŞ SAYILACAKTIR.

BU SEBEPTENDİR Kİ ETKİNLİKLERİMİZ İLE ALAKALI ÖNEMLİ BAZI HATIRLATMALARDA BULUNMAK ZORUNDAYIZ.

SEYAHAT SİGORTANIZIN KESİLEBİLMESİ İÇİN Kİ ZORUNLUDUR MUTLAKA

* DOĞUM TARİHİNİZİ GÜN AY YIL OLARAK ,

* TC KİMLİK NUMARANIZI ,

* BİLİYORSANIZ KAN GURUBUNUZU,

KAYITLARIMIZDA BULUNMASI VE SİZE ULAŞABİLMEMİZ , ALACAĞIMIZ DURAĞI BİLMEMİZ İÇİN İSE

* İLETİŞİM NUMARANIZI VE BİR YAKININIZIN İLETİŞİM NUMARASI ,

* BİNECEĞİNİZ DURAĞI 0532 277 99 29 NUMARALI TELEFONDAN BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

SİZİN DE BİLDİĞİNİZ GİBİ GEZİLERİMİZ MASRAF PAYLAŞIMI ESASINA GÖRE YAPILDIĞI İÇİN SON ANDA YAPILAN İPTALLER DOLAYISI İLE HEM ARAÇ SEÇİMİMİZDE YANILTICI OLUYOR,HEM SİGORTA MASRAFLARINIZI CEBİMİZDEN ÖDEMEK DURUMUNDA KALIYOR,HEM GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA YER YOK DİYOR,HEM DE KATILAN KATILIMCILAR DAHA FAZLA KATILIM PAYI ÖDEMEK ZORUNDA KALIYORLAR.

SİZLERDEN BU KONUYA HASSAS DAVRANMANIZI RİCA EDİYORUZ.

TÜM KATILIMCILARIN , ARAÇ KALKIŞ SAATLERİNDEN 5 dk ÖNCESİ DURAKLARINDA HAZIR BULUNMALARI MENFAATİMİZEDİR..

 

AKTİVİTE RİSKLERİ :

Gezentiler Doğa Sporları Organizasyonu ile yapacağınız her türlü aktivitede araç haricinde ( araç içinde zorunlu seyahat sigortası her etkinliğimizde aktiftir ) şahsın ve varislerinin, şahsi ve hukuki temsilcilerinin adına başına gelebilecek herhangi bir sakatlık, kayıp veya hasar durumunda organizatörlerin, yöneticilerinin, etkinliklerde görevli kişilerin, sponsorların, sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun katılımcılara ait olduğunu; doğa sporu etkinliklerine katılmak için tıbbi bakımdan hiçbir engelinin olmadığını, etkinlikler için fiziki olarak yeterli olduğunu, etkinlik boyunca doğa şartlarına uygun donanım ve kıyafet taşıyacağını, etkinlik rehberinin kurallarına uyacağını kabul ederek aktivitelere katılmış sayılacaklardır...BU ETKİNLİĞE KATILAN TÜM KATILIMCILAR YUKARIDA YAZILI AÇIKLAMALARI OKUYARAK İMZALAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR.


Yaklaşan Etkinlikler